przysucha24.pl

Nie musisz wyruszać na koniec świata aby przeżyć wielką przygodę.

4 najciekawsze atrakcje turystyczne w Jantarze

Zapraszamy do zapoznania się z listą 4 najciekawszych atrakcji z miejscowości Jantar.

  1. Kolejka wąskotorowa

Za jej sprawką można wybrać się w zapierającą dech w piersiach wycieczkę do Malborka, Grudziądza, lub Sztumu. Ponadto dzięki renowacji linii kolejowej przeprowadzonej w 2015 roku możliwe jest odbycie ponad 3-godzinnej wyprawy na Bursztynowym Szlaku.

Jednorazowo kolejką może podróżować bez problemu aż 130 osób. Ponadto istnieje możliwość zakupu biletu na przejazd połączonego z wejściówką na malborski zamek krzyżacki. Ze względu na kilka różnych tras mamy zapewnione bogactwo możliwości co jest ogromną zaletą kolejki.

  1. Mini zoo

Na terenie zajmującym blisko 2 ha będziemy mieli możliwość zobaczenia ogromnej ilości zwierząt i ptaków, w tym legendarnego nandu, czy gęsi tybetańskie. Dodatkowo istnieje możliwość nakarmienia niektórych z nich, bowiem do biletu każdorazowo otrzymujemy marchewkę. Ponadto zwierzęta są wcześniej specjalnie przygotowywane i oswajane od małego co sprawia, że często to one same nawiązują kontakt z ludźmi.

Na temat mini zoo w Jantarze znajdziesz więcej informacji w portalu ejantar.pl, w tym artykule: https://ejantar.pl/mini-zoo-w-jantarze-co-warto-wiedziec/.

  1. Wioska indiańska

Będąc w Jantarze zdecydowanie nie można nie odwiedzić tutejszej wioski indiańskiej. Jest to bowiem jedyna atrakcja o takiej charakterystyce na całym Pomorzu Gdańskim. Rolę przewodnika pełnią Joanna Mazurek, indianistka ze Stanów Zjednoczonych, oraz słynny pisarz Leszek Michalik, autor ponad 20 książek popularno-naukowych. W wiosce znajdziemy między innymi muzeum z rękodziełami autorstwa Indian, czy obozowisko letnie.

  1. Muzeum Bursztynu

W znajdującej się jedynie 6 kilometrów od Jantaru Stegnie znajduję się placówka muzealna poświęcona skarbowi Bałtyku bursztynowi. Znajduję się w niej piękna kolekcja brył, niektóre z zakonserwowanymi owadami w środku.

Ponadto zwiedzający będą mieli możliwość poznać zapierającą dech w piersiach historię zaginionej przed laty Bursztynowej Komnaty, zobaczyć na własne oczy drzewo ociekające bursztynem, czy poznać od a do z proces przetwarzania się żywicy w bursztyn. Jest to zdecydowanie miejsce warte odwiedzenia.