przysucha24.pl

Nie musisz wyruszać na koniec świata aby przeżyć wielką przygodę.

Czy korzystanie z wycieczek fakultatywnych z biur podróży za granicą się opłaca? Wady i zalety

turystyka

Podróże z biurami za granicę kuszą wielu Polaków. Często za tygodniowe wakacje w luksusowym hotelu płacimy tyle, ile za wyjazd nad Polskie morze w gorszych warunkach. Jednak będąc już na wakacjach chcemy nieco pozwiedzać i zobaczyć najpopularniejsze atrakcje danej okolicy. Mamy wtedy do wyboru radzić sobie samemu lub skorzystać z oferty wycieczek fakultatywnych danego biura podróży.

Zalety korzystania z wycieczek fakultatywnych w biurze podróży

Pierwszą jest ogromna wygoda. Nie musisz niczego szukać, martwić się, dostajesz gotowy folder, wybierasz co Cię interesuje, zapisujesz się i płacisz.

Drugą zaletą jest fakt, że wyjazd odbywa się zawsze spod Twojego hotelu. Żadnych dodatkowych dojazdów czy szukania miejsca zbiórki.

Trzecią zaletą jest to, że jak nie znasz języka, to nie stanowi to problemu. Na wycieczkach fakultatywnych polskich biur podróży zazwyczaj jest polski przewodnik.

Czwarte – wiesz gdzie jedziesz, nie ryzykujesz niebezpieczeństw i oszustwa, znasz cały plan wycieczki i wiesz czego się spodziewać – czy będzie wyżywienie, kiedy wrócisz itd.

Jeśli chodzi o wady wycieczek fakultatywnych:

Największą o której mówi wiele osób (niekoniecznie kiedykolwiek korzystających z nich) to cena. Jednak w dzisiejszych czasach konkurencja jest spora, a te 5 czy 10 euro więcej za pełne bezpieczeństwo, wygodę, wyjazd spod hotelu i polskiego przewodnika – chyba to nie jest dużo. Można spokojnie spotkać świetne wycieczki całodzienne z wyżywieniem, transportem i wstępami już od 30-40 euro za osobę np. w Turcji. Ceny zależą głównie od regionu turystycznego.

Kolejną opinią, z którą można się spotkać i sugeruje, by nie korzystać z ofert wycieczek fakultatywnych biur podróży to podążanie przetartymi szlakami i to, że nie zobaczysz ukrytych, pięknych miejsc. Rzeczywiście może tak być, jednak wiele osób właśnie chce zobaczyć te najpopularniejsze, najbardziej znane obiekty i atrakcje.

Na bardzo przyjemną wycieczkę możesz się również wybrać do województwa łódzkiego. Sprawdź najbardziej rozchwytywane miejsca w Łodzi na https://lodzinfo.pl.

Jeśli chcesz skorzystać z oferty rodzimych przewodników (często są to osoby prywatne, które obwożą klientów) to musisz wybrać sprawdzoną ofertę. Nie ryzykuj i nie wybieraj pierwszej lepszej osoby z ulicy, może być to niebezpieczne. Dodatkowo możesz zapłacić myśląc, że wszystko masz w cenie, a okaże się, że wyżywienia ani biletów wstępu nie ma, a zapłaciłeś tylko za transport. Dodatkowo musisz bardzo dobrze znać język obcy panujący w danym kraju. Takie podejście sprawdzi się np. przy wykupieniu nurkowania w Egipcie czy przy samodzielnym wypożyczeniu quada na pustynię. Odradzamy jednak kupowania wycieczek zorganizowanych od osób prywatnych.