przysucha24.pl

Nie musisz wyruszać na koniec świata aby przeżyć wielką przygodę.

Jaki ciekawy sport wybrać, żeby szybko schudnąć?

Jeżeli chcesz zrzucić kilka zbędnych kilogramów, ale nie wiesz, w jaki sposób osiągnąć swój cel, to wybierz sport, który sprawi Ci dużo przyjemności i frajdy! To właśnie zabawa jest kluczem do sukcesu. W tym artykule przedstawimy Ci kilka ciekawych sportów, których być może jeszcze nie próbowałeś.

Łucznictwo – sport dla każdego?

Łucznictwo na pewno nie jest pierwszym sportem, o którym myślisz, chcąc schudnąć, jednak warto to przemyśleć! Możesz być pozytywnie zaskoczony korzyściami płynącymi z tego sportu. Jest to forma treningu, która rozwija większość mięśni w górnej części ciała. Naciąganie łuku wykorzystuje siłę obu ramion, co pozytywnie wpływa na barki i plecy. Powtarzanie strzałów oraz utrzymywanie naciągniętego łuku przez kilka sekund, daje efekty podobne do podnoszenia znacznego obciążenia.

Dodatkowo podczas treningu strzelania łucznicy przechodzą nawet kilka kilometrów, co pozytywnie wpływa na całe ciało, siłę nóg oraz zdrowie układu sercowo-naczyniowego. Łucznictwo również rozwija koncentrację, koordynację ręka-oko oraz pewność siebie. Jest to także bardzo uspokajający sport, który ukoi Twoje nerwy, a przebywanie na świeżym powietrzu dotleni Twój organizm.

Jeżeli chcesz zainteresować się tą wspaniałą dyscypliną, zajrzyj tutaj: https://sklepluczniczy.pl/18-strzaly-do-lukow. Na początku nie jest to drogi sport i nie potrzebujesz do niego wiele. Jeżeli chcesz się spróbować w łucznictwie, poszukaj klubu w swoim mieście, na pewno będziesz mógł umówić się na trening próbny, a może pokochasz ten sport!

Jeździectwo – sport dla miłośników zwierząt!

Jeździectwo jest sportem idealnym dla miłośników zwierząt. Samo przebywanie z tymi pięknymi stworzeniami działa zadziała kojąco na Twój organizm. Podczas jazdy konnej angażujesz wszystkie mięśnie, zarówno dolne partie, jak i górne. Do tego naturalny, rytmiczny ruch konia wpływa na normalizowanie napięcia mięśniowego i stymuluje mobilność miednicy. Samo utrzymanie prawidłowego dosiadu zmusza jeźdźca do prostowania się, wzmacnia mięśnie grzbietu, a także mięśnie brzucha i obręczy barkowej. Wbrew pozorom nie jest to tylko siedzenie na koniu, ale ciężka praca. Gwarantujemy, że po każdym treningu będziesz zmęczony!

Jazdę konną można zacząć uprawiać w każdym wieku, wystarczy umówić się na zajęcia w pobliskiej stajni. Nie ma czym się stresować! Na samym początku instruktor wszystko Ci pokaże, a gdy już wsiądziesz na konia, będzie go kontrolować z pomocą lonży. Konie rekreacyjne są zazwyczaj bardzo miłymi stworzeniami, specjalnie dobranymi do pracy z ludźmi. Samo czyszczenie i siodłanie konia, możesz potraktować jako rozgrzewkę, a jazdę jako trening właściwy. Uwaga, jazda konna mocno uzależnia i niestety nie należy do najtańszych sportów. Jeden trening kosztuje około 50-100 zł, w zależności od ośrodka.

Na początku, tak jak w przypadku wszystkich innych sportów nie jest potrzebne wiele. Wystarczą grubsze, przylegające spodnie, długie skarpety i buty z płaską podeszwą. Niezbędny kask zazwyczaj można wypożyczyć za darmo w stajni. Jednak z czasem cały strój jeźdźca, czyli bryczesy, oficerki, własny kask, rękawiczki i ewentualnie kamizelka ochronna to spory wydatek. W przypadku zakupu własnego konia i sprzętu dla niego to już około 30 tysięcy złotych, w zależności od ceny zwierzaka oraz jakości sprzętu. Pamiętajmy jednak, że jazda konna jest niebezpiecznym sportem i niedoświadczeni jeźdźcy powinni trenować wyłącznie pod okiem instruktora!

Wspinaczka ściankowa – niezapomniane emocje!

Wspinaczka ściankowa to bardzo ciekawy sport, który nie tylko rozwija mięśnie, uczy myśleć nieszablonowo, ale także pozwala szybkie chudnięcie! Sztuczna ścianka do wspinania to specjalnie przystosowany obiekt, który pozwala na trening wspinaczkowy. Składa się ona z rusztowania zamocowanego do ściany lub dachu, na nim znajdują się płyty ze sklejki z otworami i „gniazdami” do mocowania chwytów.

Idąc na ściankę, nie musisz posiadać własnego sprzętu. Wszystko, co jest potrzebne do wspinania, można wynająć w wypożyczalni. Wejście na ściankę to koszt od 20 do 30 złotych. Natomiast zajęcia z instruktorem to około 80-100 zł.

Wspinaczka jest sportem bardzo uniwersalnym, który może uprawiać dosłownie każdy. Nie jest to sport ekstremalny, ponieważ podczas wspinania jesteśmy zabezpieczeni linami asekuracyjnymi oraz materacami, a siła potrzebna do wspinania pochodzi głównie z nóg. Regularne wspinanie się kształtuje mięśnie całego ciała i jest doskonałym uzupełnieniem innych sportów lub początkiem wspaniałej przygody z aktywnością fizyczną.