przysucha24.pl

Nie musisz wyruszać na koniec świata aby przeżyć wielką przygodę.

Lubelszczyzna mniej znana: gdzie warto się wybrać?

lubelszczyzna

Lubelszczyzna jest wyjątkowym regionem Polski, na terenie którego każdy z nas może poczuć się doskonale. Gdzie powinni wybrać się ci turyści, którzy chcą spędzić czas w ciekawy sposób, poznać historię i piękne zabytki, a jednocześnie nacieszyć się kameralną atmosferą? Oto kilka miejsc, które mogą się okazać atrakcyjnym kierunkiem wycieczki dla tych, którzy nie lubią wędrować utartymi szlakami.

Kodeń

Kodeń jest ważnym ośrodkiem życia religijnego, a tutejsza kalwaria jest ważnym celem pielgrzymek dla wiernych z okolicy. Kościół św. Ducha, XVII-wieczna bazylika św. Anny oraz pozostałości po zamku Sapiehów – oto zabytki, dzięki którym wizyta w tej miejscowości może się dla każdego z nas okazać ciekawym doświadczeniem. Sporą ciekawostką z początku XXI wieku jest tu również cerkiew prawosławna, w której wnętrzu można ujrzeć wiele pięknych ikon.

Wyjeżdżając na Lubelszczyznę, nie zapomnij przedtem wstąpić na hinfo.pl, żeby znaleźć najlepsze miejsca w okolicy.

Włodawa

Wielokulturowa Włodawa znana jest z ciekawych zabytków sakralnych, przypominających o katolikach, prawosławnych oraz Żydach. Położenie nad Bugiem, tuż przy granicy z Białorusią, sprawia, iż w mieście tym panuje wyjątkowa atmosfera. A co warto tu zwiedzić? Z pewnością warto zajrzeć do prawosławnej cerkwi Narodzenia NMP oraz do kościoła Paulinów, będącego cenną pamiątką z XVIII wieku. Intryguje też Wielka Synagoga, w której obecnie urządzane są ciekawe wystawy, pozwalające lepiej poznać Włodawę, jej dzieje oraz kulturę.

Tomaszów Lubelski

Malownicza sceneria Roztocza Wschodniego sprawia, iż Tomaszów Lubelski już samym swym położeniem może podbić serca turystów. Prawosławna cerkiew św. Mikołaja z drugiej połowy XIX wieku oraz drewniany kościół z XVI wieku – oto najważniejsze zabytki, z jakimi można się spotkać na terenie Tomaszowa. Miasto to może się również pochwalić pięknym rynkiem oraz kamienicami, wśród których nie brak obiektów o sporej wartości historycznej.

Radzyń Podlaski

Radzyń Podlaski ma wiele uroku, a pięknych zabytków na terenie tego miasta nie brakuje. Wśród tutejszych budowli wyróżnia się imponujący pałac – piękna pamiątka po Potockich, która swoimi rozmiarami i otoczeniem do dziś robi ogromne wrażenie. Ciekawym zabytkiem jest tu również kościół Świętej Trójcy, wzniesiony w połowie XVII wieku.

Lubelszczyzna to wyjątkowy region, na terenie którego różne kultury i religie przeplatają się ze sobą, tworząc kolorową mozaikę. Ta część kraju będzie wyjątkowo ciekawym celem wycieczki i dla miłośników zabytków, i dla tych, którzy chcą lepiej poznać dzieje Polski. To jednocześnie obszar, na terenie którego można zdobyć wiele cennych informacji na temat polskich mniejszości narodowych oraz różnych religii, które tak wiele wnoszą do polskiego życia kulturalnego.