przysucha24.pl

Nie musisz wyruszać na koniec świata aby przeżyć wielką przygodę.

Majówka 2021

Lock down

Rok 2020 i początek roku 2021 były szczególnie trudne dla całej gospodarki. Ucierpiały zwłaszcza gastronomia i turystyka. Na szczęście niektóre obostrzenia zostały poluzowane i turyści zaczęli planować pierwsze wiosenne wyjazdy. Możemy zaobserwować, że pojawiły się pierwsze rezerwacje na Wielkanoc. Jedna prawdziwy boom turystyczny prawdopodobnie przypadnie na długi weekend majowy.

Warto przypomnieć, że majówka 2020 nie była zbyt udana. Obowiązywał zakaz wynajmu noclegów, który został cofnięty tuż po zakończeniu długiego weekendu. Tegoroczna majówka nie będzie zbyt długa, ale to nie odstrasza turystów. Przecież nadal bardzo często pracujemy zdalnie, w domowym zaciszu. Krótki wyjazd to świetna okazja do zmiany otoczenia i przewietrzenia głowy. Największym powodzeniem cieszą się wyjazdy w góry czy nad morze. Ale Polacy w czasie pandemii odkryli mniej popularne regiony naszego kraju. Prawdziwym hitem w 2020 roku okazały się na przykład wyjazdy na Podlasie.

Dodatkowe punkty podparcia

Alternatywa dla hoteli

Pandemia Covid 19 zmienia nasze przyzwyczajenia co do zakwaterowania. Bardzo dużym powodzeniem, cieszą się domki do wynajęcia czy apartamenty. Co w sumie jest bardzo logiczne. W takich miejscach zdecydowanie łatwiej turyści mogą utrzymać dystans społeczny i reżim sanitarny. W domkach mamy zdecydowanie mniejszą szansę na natknięcie się na innych urlopowiczów.

Natomiast jeżeli zależy nam na ucieczce od wielkiego miasta, to możemy zdecydować się na wypad na wieś. Gospodarstwa agroturystyczne znowu zaczęły się cieszyć dużą popularnością.