przysucha24.pl

Nie musisz wyruszać na koniec świata aby przeżyć wielką przygodę.

Wileńskie skarby: Zarzecze czeka na turystów

Zarzecze

Spacer po starym mieście to jedna z najważniejszych atrakcji w tym mieście. Wilno może się jednak pochwalić dzielnicą wyjątkową, która ma niezwykłą moc przyciągania artystów. To Zarzecze – dzielnica, na teren której bez wątpienia warto zajrzeć w czasie swej wycieczki po terenie litewskiej stolicy. Na czym polega jej wyjątkowość? Dlaczego warto poświęcić jej nieco więcej czasu?

Zarzecze to ciekawa dzielnica, która przyciąga nieco artystycznym charakterem. To miejsce modne, które przyciąga właśnie specyficzną atmosferą. To Wilno ciekawe i fascynujące, to jednocześnie miejsce piękne i godne polecenia. Co koniecznie trzeba zobaczyć w czasie wycieczki po tej dzielnicy?

Zarzecze to piękne ulice oraz tak romantyczne miejsca, jak Most Zarzeczański. Młode Pary chętnie umieszczają tu kłódki, które mają zapewniać ich związkom trwałość i szczęście. Nie brak też na terenie Zarzecza ciekawych zabytków architektury sakralnej, w gronie których wyróżnia się kościół św. Bartłomieja. To najmniejsza świątynia, jaką może się pochwalić Wilno, a jednak z wielu względów jest wielką atrakcją dla turystów. To zabytek, który ma swój specyficzny urok. Wynika on m. in. z faktu, że po okresie rządów komunistycznych, kiedy to kościół służył jako warsztat rzeźbiarski, świątynię przekazano wileńskim Białorusinom.

Jest więc kościół św. Bartłomieja miejscem dość specyficznym, które z pewnością na uwagę turystów zasłużyło. Inną atrakcją na terenie Zarzecza jest klasztor Bernardynek, którego gmach osiąga szerokość zaledwie 7 metrów. Nadrabia za to długością, która przekracza 130 m. Takie proporcje czynią z klasztoru jedną z największych osobliwości architektonicznych, jakimi może się pochwalić Wilno. Wycieczki zaglądają tu chętnie i ze względu na fakt, że klasztor Bernardynek, założony na Zarzeczu pod koniec XV wieku, był pierwszym żeńskim klasztorem na terenie całej Litwy.

Turyści, którzy wybierają się na teren Zarzecza, bardzo chętnie zwiedzają też cmentarz Bernardyński. To piękna i jednocześnie bardzo ważna nekropolia. Spoczywa tu wielu zasłużonych obywateli Wilna, w gronie których znaleźli się i naukowcy, i artyści. Jest to atrakcja, którą Wilno może oczarować każdego i na którą z pewnością warto zwrócić uwagę.

Nie zapomnij też wpaść na www.turystykainfo.pl, żeby uzyskać jeszcze więcej info na temat znakomitych miejsc na wakacje.