przysucha24.pl

Nie musisz wyruszać na koniec świata aby przeżyć wielką przygodę.

Krótka wycieczka po wybranych, nadmorskich miastach, miasteczkach i wsiach

Z przyjemnością można odwiedzać nadmorskie miasta i wsie.

Na pewno jest tam co robić, a ze względu na mnogość atrakcji bez wątpienia nie można narzekać na nudę.

Nadmorskie miasta, miasteczka i wsie – co warto wiedzieć?

Ze względu na mnogość nadmorskich miast i wsi dzisiejszy artykuł będzie poświęcony kilku, które znajdują się blisko siebie. Po mistrzowsku sprawdzi się możliwość pojechania do Rewala. Idealnym miejscem dla rodzin z dziećmi jest tutaj Park Wieloryba. Atrakcja jest szczególnie cenna ze względu na to, iż jest to miejsce polecane przez znanego podróżnika – Aleksandra Dobę. Warto zwrócić także uwagę na Oceanarium, czy taras widokowy. Niesamowitym atutem jest ławeczka Małego Księcia oraz druga z wizerunkiem Romea i Julii. W portalu rewal24.pl, znajdziesz interesujący poradnik o tym jak spędzić rodzinne wakacje w Rewalu.

W okolicy znajduje się również Niechorze. Miasteczko znane jest przede wszystkim z latarni morskiej. Znajduje się tutaj również Muzeum Figur Woskowych, Motylarnia. Nietuzinkowym miejscem na całym wybrzeżu jest plac foki Depki, która zdechła z powodu zjedzenia zbyt dużej liczby monet. Świetną propozycją są także Park Miniatur Latarni Morskich, czy Muzeum Rybołówstwa Morskiego.

Z niedaleko położonych miejscowości warto jest zwrócić uwagę również na Ustkę. Miasto wyróżnia się niebanalnym Muzeum Chleba, którego zwiedzanie odbywa się z osobą odpowiedzialną za sprzedaż biletów. Jest to doskonała okazja do tego by dopytać o kwestie techniczne. Popularne są także Muzeum Bursztynu, czy Muzeum Figur Woskowych w Ustce. W ramach wolnego czasu można skusić się na rejs jednym ze statków. Ustka to także bardzo ciekawe bunkry Bluchera. Mniej znane, ale bardzo ciekawe jest Muzeum Mineralogiczne, czy Muzeum Ziemi Usteckiej. Niesamowitym smaczkiem jest ławeczka z wizerunkiem Ireny Kwiatkowskiej.

Nadmorskie miasteczka i wsie są tak różnorodne, że jest się czym zachwycić.