przysucha24.pl

Nie musisz wyruszać na koniec świata aby przeżyć wielką przygodę.

Co ciekawego warto zobaczyć w Rogalinie?

Wycieczki po Wielkopolsce mogą się dla każdego z nas okazać wspaniałą przygodą oraz lekcją historii, która na długo zapisze się w naszej pamięci. Nie brak tu miejsc, w których można podziwiać pamiątki po znanych Polakach oraz cieszyć się widokiem cennych perełek dawnej architektury.

Rogalin – podstawowe informacje

Gdzie warto się wybrać? Dla tych, których interesuje historia i sztuka, wspaniałym kierunkiem wycieczki będzie Rogalin. Do tej wsi z Poznania można się dostać bez problemów, a dobrze rozwinięta baza noclegowa w tej części Wielkopolski sprawia, że zaplanowanie ciekawych wędrówek w rejonie Rogalina nikomu z nas nie powinno sprawić większych problemów. Jakie atrakcje czekają tutaj na gości? Jakimi skarbami Rogalin pobił serca turystów?

Dla wielu miłośników historii i sztuki, Rogalin to przede wszystkim piękny pałac

Wzniesiony przez Raczyńskich, jest jedną z najpiękniejszych rezydencji w Wielkopolsce oraz miejscem, w którym zgromadzono wiele cennych dzieł sztuki.

Dumą pałacu jest galeria polskiego i europejskiego malarstwa, mogąca się pochwalić dziełami takich artystów, jak Stanisław Wyspiański, Julian Fałat czy Olga Boznańska. Rogalin to również piękny park, po którym można spacerować do woli, oraz słynne dęby rogalińskie, w gronie których trzy drzewa (Lech, Czech i Rus) stały się przyrodniczymi wizytówkami całej Wielkopolski.

Więcej wpisów dotyczących interesujących atrakcji turystycznych z Poznania i Wielkopolski, znajdziesz w serwisie poznanski.pl.

Kto chce ujrzeć więcej dębów, a jednocześnie poznać piękno Rogalina i jego najbliższej okolicy, ten koniecznie powinien wybrać się na spacer po Rogalińskim Parku Krajobrazowym. Na jego terenie na brak dębów i pięknych widoków nie można narzekać, a wycieczki po obszarze tego parku dla każdego z nas mogą się okazać jedynym w swoim rodzaju doświadczeniem.