przysucha24.pl

Nie musisz wyruszać na koniec świata aby przeżyć wielką przygodę.

Gdzie wybrać się na wakacje w Polsce?

Wakacje już za pasem. Lato to jedno z ulubionych pór roku milinów Polaków. W tym okresie wyjeżdżają oni masowo na wypoczynek w różne zakątki Polski.

Wakacje w Polsce – co wybrać?

Urlop w Polsce można spędzać w bardzo wielu ciekawych miejscach. Bez względu czy chcemy pojechać nad morze, spędzić urlop nad jeziorem czy też w górach, nasz piękny kraj daje takie możliwości. Poniżej znajdziecie kilka pomysłów na wakacje w Polsce.

Wakacje nad polskim morzem

Bałtyk jest zdecydowanie najpopularniejszym kierunkiem jeżeli chodzi o wakacyjne wyjazdy. Każdego roku plaże odwiedzają miliony turystów z całego kraju. Wakacje spędzane nad Bałtykiem dają nam bardzo wiele możliwości odpoczynku i atrakcyjnego spędzenia czasu.

Możemy spędzać czas na plaży, leniwie się opalając a popołudniami spacerować po pobliskich lasach. Możemy zwiedzać okoliczne miasta lub uprawiać sporty wodne. Dla miłośników sportów wodnych prawdziwym rajem jest półwysep Helski. Warto odwiedzić Trójmiasto. Tak, Bałtyk zdecydowanie daje nam bardzo wiele możliwości odpoczynku.

Więcej interesujących wpisów o nadmorskich atrakcjach turystycznych, znajdziesz w serwisie https://www.trojmiejski.pl/.

Wakacje nad jeziorem

Morze pomimo tego, że jest najpopularniejszym kierunkiem, to jednak ma również konkurencję. Wiele osób wolo spędzać urlop nad jeziorem. Uczciwie trzeba przyznać, że jezior w naszym kraju jest bardzo wiele, niemalże każdy region ma swoje jeziora.

Jezioro daje nam wiele możliwości. Z jednej strony możemy spędzać czas leżąc na plaży lub na pomści, a z drugiej strony możemy spędzać czas aktywnie. Możemy wybrać się na spacer do lasu, pojeździć rowerem lub popływać żaglówką lub kajakiem.

Największą mekką turystów lubiących jeziora są oczywiście Mazury. Tutaj każdy pasjonat jezior znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Urlop w górach

Jeżeli jednak woda nie jest naszym żywiołem, to pozostaje nam urlop w górach. W naszym pięknym kraju gór mamy bardzo duży wybór. Zarówno łagodne i nastawiona na długie spacery jak i prawdziwe, ostre Tatry. Każde z tych miejsc oferuje szeroką bazę noclegową i różne inne atrakcje.

Do najpopularniejszych należą niewątpliwie długie spacery, jazda na rowerze oraz zdobywanie słynnych szczytów. W nagrodę zazwyczaj otrzymujemy zapierające dech w piersiach widoki.

Polska oferuje bardzo wiele ciekawych kierunków i sposobów na spędzenie urlopu.