przysucha24.pl

Nie musisz wyruszać na koniec świata aby przeżyć wielką przygodę.

Odwiedzasz Sudety? Nie zapomnij o zwiedzeniu Kletna!

Kletno to niewielka miejscowość w Sudetach, która staje się coraz ważniejszym letniskiem. Wczasy na jej terenie to doskonała propozycja dla miłośników górskich wypraw, dla których najlepszym sposobem spędzania tutaj wolnego czasu będą wycieczki w Masyw Śnieżnika.

Kletno – duma Sudetów przystępna dla turystów

Tanie noclegi, z których może tu skorzystać każdy z nas, zachęcają z kolei do przyjazdu do Kletna całe rodziny. Dla nich wczasy w tej części Sudetów również może się okazać bardzo ciekawą propozycją. Z jakich ofert spędzenia czasu można tu skorzystać?

Sudeckie Kletno, czyli nieskończone wędrówki

Kletno kojarzy się z górskimi wędrówkami, jednak wspaniałe atrakcje czekają tu i na tych, którzy wolą spędzać czas w nieco mniej aktywny sposób. Jedną z najważniejszych ciekawostek, którym warto poświęcić swój czas, jest tu Jaskinia Niedźwiedzia. To jedna z najpiękniejszych jaskiń w Polsce, a wizyta w jej wnętrzu każdemu z nas dostarczy niezapomnianych wrażeń. Jaskinia ta znana jest z pięknej szaty naciekowej oraz długich korytarzy, których długość już teraz ocenia się na ponad 3 km. Dodatkowo w miejscu tym można zobaczyć takie ciekawostki, jak kości niedźwiedzia jaskiniowego i jego zrekonstruowany szkielet, szkielety lwów jaskiniowych, wilków oraz lisów.
Inną atrakcją, dzięki której Kletno stało się ciekawym celem wycieczki, jest podziemna trasa turystyczna, dzięki której turyści mogą poznawać „Nieczynne Kopalnie Uranu”. Są one pamiątką z czasów powojennych, kiedy to rejon Kletna stał się niezwykle atrakcyjnym miejsce dla szukających uranu Rosjan.

Artykuły o najciekawszych atrakcjach z Sudetów, przeczytasz w serwisie www.sudecki.pl.

W miejscu, gdzie kiedyś pracowali więźniowie obozów pracy, czeka dziś na turystów ciekawa trasa, dzięki której mogą oni poznać najnowsze, a jednocześnie najmroczniejsze dzieje tej sudeckiej miejscowości.